Producenci

Wersje językowe

Sterownik do kotłów C.O. - ST 24 SIGMA TECH

Sterownik do kotłów C.O. - ST 24 SIGMA TECH
Producent:
Tech

brutto: 355.00 zł
netto: 288.62 zł

Atrybuty produktu

Typ sterownika
ST 24 SIGMATECH
Zasilanie
230V/50Hz+/-10%
Pobór mocy
2 W
Temperatura otoczenia
od -10°C do 50°C
Obciążenie pompy C.O.
1A
Obciążenie nadmuchu
1A
Zakres pomiaru temp.
od 0°C do 85°C
Dokładność pomiaru
1°C
Zakres nastaw temperatur
od 30°C do 80°C
Wytrzymałość temp.czujnika
od -25°C do 100°C
Wkładka bezpiecznikowa
1,6A
Okablowanie
kompletne
Gwarancja
24 miesiące
STEROWNIK ST 24 SIGMA TECH  przeznaczony jest do wszystkich kotłów C.O. i steruje:
 • Pompą obiegu wody C.O.
 • Nadmuchem (z możliwością regulacji obrotów)

WYPOSAŻENIE STEROWNIKA ST 24 SIGMA TECH:
 • wyświetlacz LED
 • czujnik temperatury CO
 • zabezpieczenie temperaturowe (termik)
 • obudowa przeznaczona do montażu na kotle wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz nieskie temperatury

DLACZEGO WARTO KUPIĆ STEROWNIK TECH?
 • Wykonane są z najwyższej klasy materiałów.Są bezawaryjne oraz trwałe.
 • Są szybkie w montażu i proste w obsłudze.
 • Używane są przez największe firmy kotlarskie m.in: STALMARK, TERMO-TECH, KOŁTON, DEFRO, ZĘBIEC, SAS, KAMEN, OSIEK, ŻYWIEC, RAKOCZY, ZGODA.
 • Dzięki zastosowaniu najnowszych technik do produkcji, sterowniki TECH są najczęściej kupowanymi sterownikami w Polsce!
 • Posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki którym są MAXYMALNIE bezpieczne!

ZASADA DZIAŁANIA:
Regulator ST-24 SIGMA przeznaczony jest do sterowania kotłem C.O. wyposażonym w nadmuch i pompę obiegu wody C.O. Jego zadaniem jest utrzymywanie zadanej temperatury za pomocą wentylatora.
Aby rozpalić w kotle (gdy temperatura kotła jest niższa od 30°C) należy nacisnąć przycisk wyjście- spowoduje to załączenie wentylatora a na sterowniku załączą się diody praca ręczna oraz wentylator. Ponowne naciśnięcie tego przycisku spowoduje wyłączenie się funkcji rozpalania (czyli pracy ręcznej). Po załączeniu funkcja ta będzie aktywna do czasu, gdy temperatura kotła osiągnie 30°C (jest to temperatura progowa załączenia pompy i przejścia do trybu pracy). Gdy temperatura kotła osiągnie 30°C regulator przechodzi do trybu pracy. Po osiągnięciu temperatury zadanej, sterownik przechodzi w tryb podtrzymania. W tym trybie praca sterownika polega na załączaniu się przedmuchów z częstotliwością zależną od ustawień użytkownika. Czas pracy i przerwy przedmuchu należy dobrać odpowiednio do rodzaju paliwa spalanego w kotle.


FUNKCJE STEROWNIKA

ZADANA TEMPERATURA
Zadana temperatura to żądana temperatura na kotle.Zmieniamy ja za pomocą odpowiednich strzałek podnosząc temperaturę do góry lub obniżając w dół podczas gdy wyświetlacz pulsuje. Po 4 sekundach na wyświetlaczu powraca widok aktualnej temperatury kotła..

SIGMA - AUTOMATYCZNA REGULACJA OBROTÓW
Gdy temperatura na kotle wzrasta, sterownik 5 stopni przed osiągnięciem zadanej temperatury zwalnia obroty wentylatora (np. gdy temperatura zadana wynosi 60°C a temperatura na kotle wynosi 55°C i wzrasta, wentylator co 1°C zwalnia o jeden bieg, aż do osiągnięcia temperatury zadanej).
Gdy temperatura na kotle maleje, wentylator przyspiesza o każdy stopień Celsjusza, bieg wentylatora jest wyższy.

USTAWIENIE OBROTÓW MINIMALNYCH
Wciśnięcie przycisku OPCJE spowoduje, że zaświeci się kontrolka przy opisie "Regulacja obrotów", ponowne naciśnięcie spowoduje, że kontrolka zacznie pulsować. Wtedy można ustawić minimalne obroty wentylatora. Jest to bieg na którym wentylator osiąga temperaturę zadaną - np. ustawiamy bieg drugi, wentylator z biegu 10 będzie zwalniał stopniowo o każdy stopień Celsjusza jeden bieg, aż do minimalnej wartości (czyli 2). Wentylator będzie pracował na biegu drugim do momentu osiągnięcia temperatury zadanej.


FUNKCJA PRACA PRZEDMUCHU
To czas (sekundy) pracy wentylatora. Opcja ta służy do ustawiania czasu pracy wentylatora w trakcie trwania podtrzymania.

FUNKCJA PRZERWA PRZEDMUCHU
To czas (minuty) przerwy między poszczególnymi przedmuchami.Funkcje zawarte w tych dwóch menu służą do regulacji działania kotła podczas pozostawania w cyklu podtrzymania.Zapobiega to wygaśnięciu kotła w przypadku gdy temperatura kotła utrzymuje się powyżej zadanej temperatury.

STEROWANIE POMPY C.O.
Polega na załączeniu i wyłączeniu pompy C.O. w zależności od temperatury w kotle.Załączenie następuje po osiągnięciu 35°C.Powyżej tej temperatury pompa pracuje bez przerwy. Wyłączenie następuje poniżej 33°C zapobiega to zbędnej pracy pompy.

GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE:

 • Sprzedaż produktów fabrycznie nowych.
 • Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!
 • 100% satysfakcji z zakupionego towaru!
 • Profesjonalne doradztwo techniczne!
 • 2 letnią gwarancję producenta
Galeria produktu:

Sklep internetowy Shoper.pl