Poradnik

TO, CO KAŻDY POSIADACZ DOMU I DOBREGO KOTŁA WIEDZIEĆ POWINIEN!

Szanowni Państwo,
Niewiele jest firm, które kompleksowo dbają o swoich klientów. Dlatego też my zadbamy zarówno o prawidłowy wybór poszukiwanego przez Państwa produktu znajdującego się w naszej ofercie jak również zadbamy o Państwa portfel, czyli możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Aby Państwu pomóc w realizacji tych dwóch aspektów stworzyliśmy poradnik Oszczędne Ogrzewanie. Zapraszamy, wiec do zapoznania się z cennymi radami i pytaniami, na które warto znać odpowiedź.

PORADNIK OSZCZĘDNEGO OGRZEWANIA:
 1. Jaki kocioł wybrać? Który jest najlepszy, najoszczędniejszy?
 2. To pytanie trapi każdego klienta, który staje przed nie lada wyborem. Liczą się pieniądze i jakość produktu, dlatego też trzeba przeanalizować swoje potrzeby jak również potrzeby swojego domu, lokalu. Profesjonaliści Termoeko oblicza powierzchnię domu, lokalu i doradzą jaki kocioł będzie dla niego idealny.

 3. Czy jesteś pewny, że ciepło nie ucieka z Twojego domu?
 4. Konieczne jest sprawdzenie szczelności wszystkich otworów okiennych i drzwi zewnętrznych, garażowych, gdyż właśnie z nich ciepło ucieka najczęściej.

 5. Co zrobić, aby właściwie sterować pracą kotła?
 6. Nic prostszego, należy zaopatrzyć się w programowalny sterownik z dużym czytelnym wyświetlaczem i mieć spokojną głowę. Nie każdy wie, że koszt prawidłowo zaprogramowanego sterownika zwraca się bardzo szybko. To on pełni funkcję optymalizowania procesów palenia a także chroni przed zbędnym działaniem pompy dzięki czemu oszczędzasz nie tylko pieniądze ale i energię. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę sterowników jak również zestawy w których skład wchodzi sterownik, pompa oraz regulator, przedłużający żywotność pompy, przez co wzrasta jej niezawodność a koszty związane z jej eksploatacją maleją. Pamiętaj, że inwestowanie w nowe technologie się opłaca.

 7. Zaopatrz się w regulator temperatury.
 8. Świetne rozwiązanie dla wyjeżdżających na wakacje, za pomocą którego obniżasz temperaturę do koniecznego minimum. Jesteś oszczędny, dbasz o środowisko naturalne i chronisz rury i instalacje przed zamarzaniem. Jeżeli posiadasz ogrzewacz do wody warto zainwestować w lampę słoneczną, która będzie dostarczać mu energii.

 9. Aby zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu, pamiętaj o ustawieniu właściwej temperatury w swoim domu.
 10. Nie ustawiaj temperatury wyższej niż jest Ci potrzeba. Twój dom nie będzie ogrzany szybciej a kocioł będzie eksploatowany dłużej niż potrzeba. Możesz spróbować obniżyć swoje rachunki aż o 10% jeśli w nocy będziesz obniżać temperaturę o 10 stopni niż normalnie w dzień. Eksperci Termoeko pomogą Ci zoptymalizować temperaturę.

 11. Czy wiesz, że promienie słoneczne są dodatkową energią ogrzewającą Twój dom?
 12. Jeśli posiadasz żaluzje antywłamaniowe lub przyciemniane szyby w swoim domu, zamykaj je na noc a wietrz pomieszczenia rankiem, gdyż właśnie wtedy w jak największym stopniu ogrzejesz swój dom promieniami słonecznymi. Sprawdź też, czy zamontowany w oknie wywietrznik jest odpowiedni do wielkości pomieszczeń.

 13. Każdy wie, ze wszystko co nowe świetnie pracuje, dlatego zadbaj o to, aby Twój kocioł mimo upływu lat cięgle dobrze pracował.
 14. Nie zapominaj o właściwym czyszczeniu i serwisowaniu swojego kotła. Nie pozwól aby sadza i popiół zalegający w nim spowalniała jego pracę i zwiększała zużycie paliwa.

 15. Jakie grzejniki dobrać, aby ogrzać całą powierzchnię domu?
 16. Skontaktuj się z nami a przeanalizujemy powierzchnię Twojego domu i doradzimy jaki grzejnik będzie odpowiedni.Po zamontowaniu grzejników staraj się nie zastawiać ich meblami, innymi sprzętami domowymi a także zasłonami, gdyż nie potrzebnie ciepło będzie kumulowane tylko w jednym miejscu. Zabudowanie kaloryferów może obniżyć ich efektywność nawet do ok. 20%. Nie pozwól zatem aby ciepło nie mogło wydostawać się do wszystkich pomieszczeń w Twoim domu.

 17. Sprawdź, czy Twój kominek jest szczelny.
 18. Jeżeli jesteś właścicielem kominka, to upewnij się że jest on szczelny i spaliny nie wydostają się do wewnątrz. Paląc w kominku pamiętaj, aby odpowiednio zmniejszyć temperaturę na piecu. Nie pozwól, by ciepło uciekało a razem z nim Twoje pieniądze.

 19. Kolektor słoneczny – to nie przyszłość to teraźniejszość.
 20. Jesteś posiadaczem ogrzewacza wody ? zainwestuj w kolektor słoneczny, który będzie dostarczać mu energii, jaką potrzebuje. Termoeko posiada w swojej ofercie pakiety solarne, dzięki którym zarówno małe jak i duże gospodarstwa domowe, czy firmy nie muszą martwić się o ciepłą wodę.

 21. Sprawdź izolację strychu, piwnicy, ścian domu.
 22. Upewnij się, że termiczna izolacja Twojego domu nie wymaga renowacji. Jeśli zauważysz przerwy, dziury, pęknięcie, nieszczelności na strychu oraz ścianach zewnętrznych to jak najszybciej je wyeliminuj. Czy wiesz, że eskalacja grubości ocieplenia z 3 do 12 cali może obniżyć koszty ogrzewania aż o 20%. Sprawdź także fundamenty bo dom ochładza się również od spodu. Unikaj zatykania otworów wentylacyjnych na strychu, czy przy kominku jest to bardzo to niebezpieczne. Zazwyczaj zostawia się 7,5 centymetrową wolną przestrzeń wokół komina oraz rur, aby ograniczyć przedostawanie się spalin, przegrzania a co ważniejsze ryzyka związanego z pożarem.

 23. Nie zapomnij o uszczelnieniu dachu.
 24. Sprawdź, czy pokrycie jest szczelne nie ma w min dziur, czy szpar. Jest to bardzo ważne z punktu utraty ciepła i zamieszkania w nim niechcianych gryzoni.

 25. Uszczelnij ściany, okna i drzwi.
 26. Pamiętaj również, aby w sezonie grzewczym jeśli masz stare okna i drzwi wymienić uszczelki na nowe. Dokładnie sprawdź zewnętrzną część swojego domu. Zwróć uwagę na szczeliny, dziury, bruzdy zazwyczaj występują one przy rurach, kanałach wentylacyjnych itp. Do uszczelnienia sięgnij po piankę bądź sylikon. Sprawdź swoje drzwi garażowe i wejściowe i dokładnie uszczelnij je przed zimą. Doskonałym rozwiązaniem jest wiatrołap, który daje prawie 100% pewność, że ciepło nie ucieka na zewnątrz Twojego domu.Jeśli nie masz ocieplonego domu, poradź się profesjonalistów i zrób to czym prędzej, nawet nie wiesz jak dużo ciepła Twój dom oddaje na zewnątrz.

 27. Prysznic, czy wanna?
 28. To pytanie na które odpowiedź pod względem oszczędności jest prosta, gdyż biorąc 5 minutowy prysznic zużywasz tylko ok.30 litrów wody! Wiesz, że to trzy razy mniej niż kąpiel w wannie, gdzie zużycie wody sięga aż 90 litrów?

 29. Temperatura wody też jest ważna.
 30. Podgrzewasz wodę? Nie ustawiaj termometru na jego maximum bo i tak zazwyczaj dolewasz zimnej wody, aby się nie poparzyć. Optymalizuj temperaturę i ustawiaj ją na pozycji średniej. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na wodzie i jej podgrzewaniu.Nie wszyscy wiedzą, że to nie ogrzanie domu, firmy wymaga od kotła najwięcej mocy, a ogrzanie i produkowanie gorącej wody. Ważne jest zatem prawidłowe dobranie, kotła który spełni te dwa kryteria.

 31. Odpoczynek Ciebie i domu.
 32. Jeśli wybierasz się na wakacyjny odpoczynek to powyłączaj wszystkie urządzenia tak, aby Twój dom mógł też odpocząć.Staraj się wyłączyć z zasilania wszystkie urządzenia elektryczne, wyłącz gaz, ogrzewanie wody a także odetnij dopływ wody do zmywarki i pralki. Niech nie będzie wtedy żadne urządzenie pobierało zbędnej energii.

 33. Zwracaj uwagę na certyfikaty, nagrody recenzje.
 34. Nasze produkty są w pełni rekomendowane a także przyjazne środowisku. Postaw na profesjonalistów, którzy służą Twojej pomocy i odpowiedzą na każde pytanie.

 35. Liczą się tylko sprawdzone firmy!
 36. Przy zakupie urządzenia grzewczego, wybieraj tylko rzetelnego, sprawdzonego, rekomendowanego sprzedawcę. Nie pozwól, aby coś nie mile Cię zaskoczyło. Wybierz firmę Termoeko, tak jak zrobiło to już ponad 5 tysięcy zadowolonych klientów. My sprzedamy Ci wysokiej jakości produkt, pomożemy go zainstalować, wykalkulować koszty oszczędności a na dodatek przy najbliższym zakupie zaproponujemy Ci promocje na dowolny produkt z naszej oferty.
Inwestując w nowe produkty grzewcze wybierz te, które się opłacają. Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru i zadbamy o ciepło Twojego domu!

TERMOEKO, firma na której możesz polegać!
Sprawdź nas!

Protected by Copyscape Duplicate Content Protection Tool
Sklep internetowy Shoper.pl