Producenci

Wersje językowe

Sterownik do kotłów C.O. - ST 28 SIGMA TECH

Sterownik do kotłów C.O. - ST 28 SIGMA TECH
Producent:
Tech

brutto: 437.00 zł
netto: 355.28 zł

Atrybuty produktu

Typ sterownika
ST 28 SIGMA TECH
Zasilanie
230V/50Hz+/-10%
Pobór mocy
5 W
Temperatura otoczenia
od 10°C do 50°C
Obciążenie pompy C.O.
0,5 A
Obciążenie pompy C.W.U.
0,5 A
Obciążenie nadmuchu
0,6 A
Zakres pomiaru temp.
od 0°C do 85°C
Dokładność pomiaru
1°C
Zakres nastaw temperatur
od 30°C do 80°C
Wytrzymałość temp.czujnika
od -25°C do 90°C
Wkładka bezpiecznikowa
3,15 A
Wejście na regulator pokojowy
TAK
Okablowanie
kompletne
Gwarancja
24 miesiące
STEROWNIK DO KOTŁA ZASYPOWEGO ST- 28 SIGMA TECH   przeznaczony jest do wszystkich kotłów C.O.  i steruje:
 • Pompą obiegu wody C.O.
 • Pompą Ciepłej Wody Użytkowej (C.W.U.)
 • Nadmuchem (z możliwością regulacji obrotów)
Do wyboru są cztery tryby pracy pomp: ogrzewanie domu, priorytet bojlera, pompy równoległe, tryb letni. Obudowa sterownika dostosowana jest do montażu na kotle.


WYPOSAŻENIE STEROWNIKA ST - 28  SIGMA TECH:

 • wyświetlacz LED
 • czujnik temperatury CO
 • czujnik temperatury CWU
 • zabezpieczenie temperaturowe (termik)
 • obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz niskie temperatury

DLACZEGO WARTO KUPIĆ STEROWNIK TECH?

 • Wykonane są z najwyższej klasy materiałów.Są bezawaryjne oraz trwałe.
 • Są szybkie w montażu i proste w obsłudze.
 • Używane są przez największe firmy kotlarskie m.in: STALMARK, TERMO-TECH, KOŁTON, DEFRO, ZĘBIEC, SAS, KAMEN, OSIEK, ŻYWIEC, RAKOCZY, ZGODA.
 • Dzięki zastosowaniu najnowszych technik do produkcji, sterowniki TECH są najczęściej kupowanymi sterownikami w Polsce!
 • Posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki którym są MAXYMALNIE bezpieczne!


WYŚWIETLACZ LCD:
Podczas normalnej pracy kotła na wyświetlaczu widoczne są informacje o aktualnej temperaturze kotła i temperaturze zadanej przez użytkownika.
Przy zmianach parametrów pracy kotła, pomp, wentylatora i innych funkcji informacje te są wyświetlane na wyświetlaczu LCD.

FUNKCJE REGULATORA:
Podczas normalnej pracy regulatora na wyświetlaczu LCD widoczna jest strona główna, na której wyświetlane są następujące informacje:

 • Temperatura kotła
 • Temperatura zadana
Ekran ten umożliwia szybką zmianę temperatury zadanej za pomocą klawiszy (plus i minus). Naciśnięcie przycisku OPCJE przenosi użytkownika do menu pierwszego poziomu. Na wyświetlaczu wyświetlane są pierwsze dwie linijki menu. Po każdym menu można przemieszczać się przy użyciu przycisków PLUS oraz MINUS. Naciśnięcie przycisku OPCJE przenosi do kolejnego podmenu bądź uruchamia opcję. WYJŚCIE przenosi z powrotem do menu macierzystego.

SZYBKOŚĆ NADMUCHU:
Funkcja ta steruje szybkością pracy wentylatora. Zakres regulacji zawiera się w przedziale od 1 do 10, (można przyjąć że są to biegi wentylatora). Im wyższy bieg tym szybciej pracuje wentylator, gdzie 1 bieg to minimum prędkości wentylatora, a 10 bieg to maksimum pracy wentylatora.

SIGMA:
Gdy temperatura na kotle wzrasta, sterownik 5 stopni przed osiągnięciem zadanej temperatury zwalnia obroty wentylatora (np. temperatura zadana wynosi 60°C a temperatura na kotle wynosi 55°C i wzrasta, wentylator co stopień Celsjusza zwalnia o jeden bieg, aż do osiągnięcia temperatury zadanej). W tej funkcji klient może ustawić w przedziale od 1°C do 12°C ile stopni przed osiągnięciem zadanej temperatury obroty wentylatora maja zwalniać.
Gdy temperatura na kotle maleje, wentylator przyspiesza o każdy stopień Celsjusza, bieg wentylatora jest wyższy.

REGULATOR POKOJOWY:
Do sterownika ST-28 można (w zależności od oprogramowania) dołączyć regulator pokojowy. Nadmuch, a w niektórych typach sterowników także pompa C.O., pracują do momentu osiągnięcia temperatury zadanej na regulatorze pokojowym.


FUNKCJA LETNIA:
Po aktywacji tej funkcji pompa C.O. zostaje wyłączona a pompa C.W.U. załącza się powyżej ustawionej temperatury, pompa C.U.W. pracuje cały czas. W funkcji letniej ustawia się tylko temperaturę zadaną na kotle który dogrzewa wodę w bojlerze.

USTAWIENIA FABRYCZNE:
Regulator jest wstępnie skonfigurowany do pracy. Należy go jednak dostosować do własnych potrzeb.W każdej chwili jest możliwy powrót do ustawień fabrycznych.

ZABEZPIECZENIA:
W celu zapewnienia maksymalnie bezpiecznej i bezawaryjnej pracy regulator posiada szereg zabezpieczeń. W przypadku alarmu załącza się sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.

1. AUTOMATYCZNA KONTROLA CZUJNIKA
W razie uszkodzenia czujnika temperatury C.O. i C.W.U. uaktywnia się alarm sygnalizując usterkę na wyświetlaczu. Wyłączany jest wtedy nadmuch.
2. ZABEZPIECZENIE TERMICZNE
Jest to dodatkowy mini czujnik bimetaliczny (umiejscowiony przy czujniku pieca), odcinający zasilanie wentylatora w razie przekroczenia temperatury 85°C. Zapobiega to zagotowaniu się wody w instalacji.
3. ALARM TEMPERATURY
Sterownik posiada dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii czujnika bimetalicznego. Po przekroczeniu temperatury 85°C załączany jest alarm na wyświetlaczu.
4. ZABEZPIECZENIE ZAGOTOWANIA WODY W KOTLE
Zabezpieczenie to zapobiega wysokiej temperaturze kotła (tylko przy funkcji priorytet bojlera)
5. BEZPIECZNIK
Regulator posiada dwie wkładki topikowe rurkowe WT 3,15 A, zabezpieczającą instalację elektryczną.

Jeżeli poszukujesz sterownika do innego kotła REGULATOR ST-28 dzięki swemu oprogramowaniu może z powodzeniem współpracować z piecem każdego innego producenta.


GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE:

 • Sprzedaż produktów fabrycznie nowych.
 • Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!
 • 100% satysfakcji z zakupionego towaru!
 • Profesjonalne doradztwo techniczne!
 • 2 letnią gwarancję producenta
Galeria produktu:

Sklep internetowy Shoper.pl