Producenci

Wersje językowe

Sterownik kotła Sterowanie Pieca podajnik ST - 37 i TECH

Sterownik kotła Sterowanie Pieca podajnik ST - 37 i TECH
Producent:
Tech

brutto: 740.00 zł
netto: 601.63 zł

Plik produktu: 662-Instrukcja ST-37i.pdf

Atrybuty produktu

Typ sterownika
ST 37 i TECH
Zasilanie
230V/50Hz+/-10%
Pobór mocy
max. 7 W
Temperatura otoczenia
od 5°C do 50°C
Obciążenie podajnika
2 A
Obciążenie pompy C.O.
0,5 A
Obciążenie pompy C.W.U.
0,5 A
Obciążenie nadmuchu
0,6 A
Zakres pomiaru temp.
od 0°C do 85°C
Dokładność pomiaru
1°C
Zakres nastaw temperatur
od 40°C do 80°C
Wytrzymałość temp.czujnika
od -25°C do 90°C
Wkładka bezpiecznikowa
6,3A
Okablowanie
kompletne
Gwarancja
24 miesiące
STEROWNIK ST 37i  steruje:
 • sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym lub tłokowym
 • sterowanie pompą CO i CWU
 • możliwość podłączenia regulatora pokojowego
 • sterowanie tygodniowe (opcjonalnie)
WYPOSAŻENIE  ST 37i TECH:
 • wyświetlacz LCD
 • gałka impulsatora
 • czujnik temperatury CO, CWU, podajnika (zabezpieczenie)
 • posiada zabezpieczenie termiczne (termik)
 • obudowa panelowa pod zabudowę kotła wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz niskie temperatury
 • możliwość montażu w kotle w obudowie OM-01

DLACZEGO WARTO KUPIĆ STEROWNIK FIRMY TECH?
 • Wykonane są z najwyższej klasy materiałów.
 • Są bezawaryjne i trwałe, szybkie w montażu i proste w obsłudze.
 •  Używane są przez największe firmy kotlarskie m.in : STALMARK, TERMO-TECH, KOŁTON, DEFRO, SAS, ZĘBIEC, KAMEN, OSIEK, ŻYWIEC, RAKOCZY, ZGODA . 
 • Dzięki zastosowaniu najnowszych technik do produkcji, sterowniki TECH są najczęściej kupowanymi sterownikami w Polsce! 
 • Posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki którym są maksymalnie bezpieczne!

WYŚWIETLACZ LCD:
Podczas normalnej pracy kotła na wyświetlaczu widoczne są informacje o aktualnej temperaturze kotła i temperaturze zadanej przez użytkownika. Przy zmianach parametrów pracy kotła, pomp, wentylatora i innych funkcji informacje te są wyświetlane na wyświetlaczu LCD.

FUNKCJE REGULATORA:
Podczas normalnej pracy regulatora na wyświetlaczu LCD widoczna jest strona główna, na której wyświetlane są  następujące informacje:
 • Temperatura kotła
 • Temperatura zadana
Ekran ten umożliwia szybką zmianę temperatury zadanej za pomocą gałki impulsatora.

PRACA RĘCZNA:
Dla wygody użytkownika, regulator został zaopatrzony w moduł Pracy Ręcznej. W funkcji tej, każdy element systemu (podajnik, nadmuch, pompa C.O., pompa C.W.U, alarm)  jest załączany i wyłączany niezależnie od pozostałych.

CZAS PRACY:
Opcja ta służy do ustawiania czasu pracy podajnika paliwa. Czas pracy należy ustawiać w zależności od stosowanego opału i rodzaju kotła.

CZAS PRZERWY:
Czas przerwy służy do ustawienia przerwy pracy podajnika. Dobranie odpowiednich czasów pozwala na prawidłową pracę kotła.

TEMPERATURA ZAŁĄCZENIA POMPY C.O I C.W.U.:
Opcja ta służy do ustawiania temperatury załączenia pompy C.O. jak i pompy C.W.U. (jest to temperatura mierzona na kotle). Poniżej nastawionej temperatury obie pompy nie pracują, powyżej temperatury zadanej  obie pompy są załączone i pracują na przemian.

HISTEREZA C.W.U. :
Opcja ta służy do ustawienia histerezy temperatury zadanej na bojlerze. Jest to różnica pomiędzy temperaturą zadaną ( czyli żądaną na bojlerze) a temperaturą rzeczywistą (n.p. temperatura zadana ma wartość 55°C a histereza wynosi 5°C.) Po osiągnięciu temperatury zadanej, czyli 55°C pompa C.W.U. wyłącza się i powoduje załączenie się pompy C.O. Ponowne załączenie pompy C.W.U. nastąpi po obniżeniu się temperatury do 50°C.

HISTEREZA:
Opcja ta służy do ustawiania histerezy Temperatury zadanej. Jest to różnica pomiędzy temperaturą wejścia w cykl podtrzymania, a temperaturą powrotu do cyklu pracy (n.p. gdy temperatura zadana ma wartość 60°C, a histereza wynosi 3°C, przejście w cykl podtrzymania nastąpi po osiągnięciu temperatury 60°C, natomiast powrót do cyklu pracy nastąpi po obniżeniu się temperatury do 57°C.

SZYBKOŚĆ NADMUCHU:
Funkcja ta steruje szybkością pracy wentylatora. Zakres regulacji zawiera się w przedziale od 1 do 6, (można przyjąć że są to biegi wentylatora). Im wyższy bieg tym szybciej pracuje wentylator, gdzie 1 bieg to minimum prędkości wentylatora, a 6 bieg to maksimum pracy wentylatora.

AKTYWACJA POMPY C.W.U.-PRIORYTET BOJLERA:
Aktywowanie pompy C.W.U. (poprzez wybranie opcji ZAL), spowoduje przełączenie się regulatora w tryb priorytetu bojlera. W trybie tym załączona jest pompa bojlera (C.W.U.), aż do osiągnięcia ustawianej temperatury, po jej osiągnięciu pompa zostaje wyłączona i aktywuje się pompa obiegowa C.O. Funkcja priorytet C.W.U. polega najpierw na nagrzaniu ciepłej wody użytkowej a następnie ogrzaniu wody w kaloryferach.

REGULATOR POKOJOWY:
Do sterownika ST-37 można dołączyć regulator pokojowy. Podajnik, nadmuch, a w niektórych typach sterowników także pompa C.O., pracują do momentu osiągnięcia temperatury zadanej na regulatorze pokojowym.

FUNKCJA STAŁEJ POMPY C.O.
W tym trybie praca pomp zaczyna się równolegle powyżej ustawionej temperatury, pompa C.O. pracuje cały czas a pompa C.W.U. wyłącza się po osiągnięciu temperatury zadanej na bojlerze. Po załączeniu funkcji na wyświetlaczu pojawi się mała literka c.

FUNKCJA LETNIA:
Po aktywacji tej funkcji pompa C.O. zostaje wyłączona a pompa C.W.U. załącza się powyżej ustawionej temperatury, pompa C.U.W. pracuje cały czas. W funkcji letniej ustawia się tylko temperaturę zadana na kotle który dogrzewa wodę w bojlerze. Po załączeniu funkcji letniej na wyświetlaczu pojawi się literka L.

PRZEPALANIE:
Funkcja zawarta w tym menu służy do regulacji działania kotła podczas pracy w cyklu podtrzymania. Zapobiega to wygaśnięciu kotła w przypadku gdy temperatura kotła utrzymuje się powyżej temperatury zadanej. W tej funkcji  ustawiamy czas przerwy podajnika i nadmuchu.

WYGASZANIE:
(Funkcja ta jest dostępna w niektórych wersjach programowych). Funkcja zawarta w tym menu służy do wygaszania płomienia w kotle. Po załączeniu tej funkcji podajnik i nadmuch przestają pracować natomiast pompy pracują do momentu spadku temperatury na kotle( wyłącza się po spadku poniżej progu załączania pomp).

STEROWANIE TYGODNIOWE:
(Funkcja ta jest dostępna w niektórych wersjach programowych)
Funkcja ta służy programowaniu dziennych zmian temperatury.Regulator można ustawić w dwa tryby:
 • W trybie pierwszym zmianę temperatury ustawia się osobno dla każdego dnia.
 • W trybie drugim zmianę ustala się dla dni roboczych (poniedziałek-piątek) i weekendu (sobota-niedziela)

ALARM:
Czas aktywacji alarmu temperatury ustawia się za pomocą klawiszy (plus i minus). Na wyświetlaczu pojawia się wówczas odpowiedni komunikat oraz załączany jest sygnał dźwiękowy.

USTAWIENIA FABRYCZNE:
Regulator jest wstępnie skonfigurowany do pracy. Należy go jednak dostosować do własnych potrzeb.W każdej chwili jest możliwy powrót do ustawień fabrycznych.

ZABEZPIECZENIA:
W celu zapewnienia maksymalnie bezpiecznej i bezawaryjnej pracy regulator posiada szereg zabezpieczeń. W przypadku alarmu załącza się sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.

1) Automatyczna kontrola czujnika
 W razie uszkodzenia czujnika temperatury C.O.,     C.W.U. lub ślimaka bądź kosza uaktywnia się alarm sygnalizując usterkę na wyświetlaczu. Wyłączany jest wtedy nadmuch i podajnik.
2) Zabezpieczenie termiczne
Jest to dodatkowy mini czujnik bimetaliczny (umiejscowiony przy czujniku pieca), odcinający zasilanie wentylatora i podajnika w razie przekroczenia temperatury 90°C. Zapobiega to zagotowaniu się wody w instalacji.
3) Alarm temperatury
Sterownik posiada dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii czujnika  bimetalicznego. Po przekroczeniu temperatury 80°C załączany jest alarm na wyświetlaczu.
4) Zabezpieczenie zagotowania wody w kotle
Zabezpieczenie to zapobiega wysokiej temperaturze kotła (tylko przy funkcji priorytet bojlera)
5) Bezpiecznik
Regulator posiada wkładkę topikową rurkową WT 6.3 A, zabezpieczającą instalację elektryczną.

Jeżeli poszukujesz sterownika do innego kotła REGULATOR ST-37 dzięki swemu oprogramowaniu  może z powodzeniem współpracować z piecem każdego innego producenta.

GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE:
 • Sprzedaż produktów fabrycznie nowych.
 • Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!
 • 100% satysfakcji z zakupionego towaru!
 • Profesjonalne doradztwo techniczne!

Galeria produktu:

Sklep internetowy Shoper.pl