Producenci

Wersje językowe

Zestaw sterownik ST 24 TECH SIGMA+ wentylator RV 14 R

Zestaw sterownik ST 24 TECH SIGMA+ wentylator RV 14 R
Producent:
Tech

brutto: 568.00 zł
netto: 461.79 zł

Atrybuty produktu

Typ sterownika
ST 24 TECH
Zasilanie
230V/50 Hz +/- 10%
Pobór mocy
4 W
Temperatura otoczenia
od 5°C do 50°C
Obciążenie pompy C.O.
0,5 A
Obciążenie nadmuchu
0,6 A
Zakres pomiaru temp.
od 0°C do 90°C
Dokładność pomiaru
Wytrzymałość temp.czujnika
od -25°C do 90°C
Wkładka bezpiecznikowa
1,6 A
Okablowanie
kompletne
Czujnik kotła
ok. 85 cm
Termik
ok. 90 cm
Nadmuch
ok. 50 cm
Pompa C.O.
ok. 1,5 m
Kabel sieciowy
ok. 2,0 m
Gwarancja
24 miesiące

JEDEN ZESTAW PODWÓJNA KORZYŚĆ !                  KUP U NAS ZESTAW A ZAOSZCZĘDZISZ !

Szanowny kliencie kupiłeś kocioł, ale potrzebujesz jeszcze sterownik, pompę lub wentylator?
  My przedstawiamy Ci najlepsze i najoszczędniejsze rozwiązanie -  ZESTAW   

KORZYŚCI ZESTAWU DLA KLIENTA:

 • Cena zestawu niższa od   pojedynczych   produktów.
 • Oszczędność na kosztach wysyłki. 
 • Wysoka jakość produktów. 
 • Łatwy i szybki montaż.
 • Gwarancja 24 miesiące. 

STEROWNIK ST 24 TECH  przeznaczony jest do wszystkich kotłów C.O. i steruje:
 • Pompą obiegu wody C.O.
 • Nadmuchem (z możliwością regulacji obrotów)

WYPOSAŻENIE STEROWNIKA ST 24 TECH:
 • wyświetlacz LED
 • czujnik temperatury CO
 • zabezpieczenie temperaturowe (termik)
 • obudowa przeznaczona do montażu na kotle wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz nieskie temperatury

DLACZEGO WARTO KUPIĆ STEROWNIK TECH?
 • Wykonane są z najwyższej klasy materiałów.Są bezawaryjne oraz trwałe.
 • Są szybkie w montażu i proste w obsłudze.
 • Używane są przez największe firmy kotlarskie m.in: STALMARK, TERMO-TECH, KOŁTON, DEFRO, ZĘBIEC, SAS, KAMEN, OSIEK, ŻYWIEC, RAKOCZY, ZGODA.
 • Dzięki zastosowaniu najnowszych technik do produkcji, sterowniki TECH są najczęściej kupowanymi sterownikami w Polsce!
 • Posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki którym są MAXYMALNIE bezpieczne!


ZASADA DZIAŁANIA:
Regulator ST-24 przeznaczony jest do sterowania kotłem C.O. wyposażonym w nadmuch i pompę obiegu wody C.O.Jego zadaniem jest utrzymywanie zadanej temperatury za pomocą wentylatora.
Aby rozpalić w kotle (gdy temperatura kotła jest niższa od 30°C) należy nacisnąć przycisk wyjście- spowoduje to załączenie wentylatora a na sterowniku załączą się diody praca ręczna oraz wentylator. Ponowne naciśnięcie tego przycisku spowoduje wyłączenie się funkcji rozpalania (czyli pracy ręcznej). Po załączeniu funkcja ta będzie aktywna do czasu, gdy temperatura kotła osiągnie 30°C (jest to temperatura progowa załączenia pompy i przejścia do trybu pracy). Gdy temperatura kotła osiągnie 30°C regulator przechodzi do trybu pracy. Po osiągnięciu temperatury zadanej, sterownik przechodzi w tryb podtrzymania. W tym trybie praca sterownika polega na załączaniu się przedmuchów z częstotliwością zależną od ustawień użytkownika. Czas pracy i przerwy przedmuchu należy dobrać odpowiednio do rodzaju paliwa spalanego w kotle.

ZADANA TEMPERATURA
Zadana temperatura to żądana temperatura na kotle.Zmieniamy ja za pomocą odpowiednich strzałek podnosząc temperaturę do góry lub obniżając w dół podczas gdy wyświetlacz pulsuje. Po 4 sekundach na wyświetlaczu powraca widok aktualnej temperatury kotła..

FUNKCJE STEROWNIKA

REGULACJA OBROTÓW
Funkcja ta steruje szybkością pracy wentylatora. Zakres regulacji zawiera się w przedziale od 1 do 6 . (można przyjąć ze są to biegi wentylatora) Im wyższy bieg tym szybciej pracuje wentylator. Ustawienie odpowiedniej prędkości wentylatora zapobiega wygaśnięciu płomienia w kotle i sprzyja lepszemu spalaniu. Po osiągnięciu temperatury zadanej kocioł przechodzi w tzw. stan podtrzymania (aby ograniczyć dalszy wzrost temperatury). Dla właściwej pracy kotła użytkownik ustawia dwa parametry - pracę przedmuchu i przerwę przedmuchu.

FUNKCJA PRACA PRZEDMUCHU
To czas (sekundy) pracy wentylatora. Opcja ta służy do ustawiania czasu pracy wentylatora w trakcie trwania podtrzymania.

FUNKCJA PRZERWA PRZEDMUCHU
To czas (minuty) przerwy między poszczególnymi przedmuchami.Funkcje zawarte w tych dwóch menu służą do regulacji działania kotła podczas pozostawania w cyklu podtrzymania.Zapobiega to wygaśnięciu kotła w przypadku gdy temperatura kotła utrzymuje się powyżej zadanej temperatury.

STEROWANIE POMPY C.O.
Polega na załączeniu i wyłączeniu pompy C.O. w zależności od temperatury w kotle.Załączenie następuje po osiągnięciu 30°C.Powyżej tej temperatury pompa pracuje bez przerwy. Wyłączenie następuje poniżej 28°C zapobiega to zbędnej pracy pompy.

USTAWIENIA FABRYCZNE
Regulator jest wstępnie skonfigurowany do pracy. Należy go jednak dostosować do własnych potrzeb.W każdej chwili jest możliwy powrót do ustawień fabrycznych.

ZABEZPIECZENIA
Sterownik wyposażony jest w szereg zabezpieczeń zapewniających bezpieczną eksploatację.Wszelkie błędy wyświetlane są na wyświetlaczu LED:
E4 - oznacza przekroczenie maksymalnej temperatury kotła (ustalonej na 85°C)
E5 - oznacza uszkodzenie czujnika temperatury.

W obu przypadkach wyłączany jest nadmuch i załączana pompa C.O.(w wypadku,gdyby nie była załączona). W przypadku wystąpienia błędu E4, po obniżeniu się temperatury do bezpiecznego poziomu, alarm można skasować za pomocą klawisza opcje. Ponadto sterownik zabezpieczony jest mini czujnikiem bimetalicznym (termikiem), który rozłącza zasilanie wentylatora w przypadku przekroczenia temperatury 85°C, pompa C.O. pracuje cały czas.

Ten typ ogranicznika temperatury bezpieczeństwa jest zabezpieczeniem powodującym powrót do pozycji wyjściowej: automatyczny. Regulator ST-24 posiada wkładkę topikową rurkową WT 1,6A zabezpieczającą sieć.

Sterownik ST-24 jest przystosowany do współpracy m.in. z kotłami firm:
STALMARK, KOŁTON, SAS, RAKOCZY, KAMEN, OSIEK, ŻYWIEC, DEFRO, ZGODA, TERMO-TECH

Jeżeli poszukujesz sterownika do innego kotła REGULATOR ST-24 dzięki swemu oprogramowaniu może z powodzeniem współpracować z piecem każdego innego producenta.

WENTYLATOR KOTŁA RV 14 R z automatyczną przepustnicą powietrza.

PRZEZNACZENIE WENTYLATORA:
Wentylator RV 14 R przeznaczony jest do nadmuchiwania powietrza w kotłach C.O. oraz innych urządzeniach technologicznych. RV-14 R może pracować w temperaturze otoczenia od -15°C do 40°C. Silnik wentylatora posiada deklarację zgodności CE!

BUDOWA WENTYLATORA:
Obudowa wentylatora wykonana jest z blachy stalowej. Silnik umieszczony na zewnątrz obudowy zabezpieczony jest osłoną.Metalowy wirnik wentylatora mocowany jest bezpośrednio na wałku silnika.Kołnierz ssący jest również zabezpieczony osłoną uniemożliwiającą dotknięcie części ruchomych (turbiny).

GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE:
- Sprzedaż produktów fabrycznie nowych.
- Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!
- 100% satysfakcji z zakupionego towaru!
- Profesjonalne doradztwo techniczne!

Galeria produktu:

Sklep internetowy Shoper.pl