Producenci

Wersje językowe

Zestaw sterownik ST 28 TECH + wentylator RV 14 R

Zestaw sterownik ST 28 TECH + wentylator RV 14 R
Producent:
Tech

brutto: 630.00 zł
netto: 512.20 zł

Atrybuty produktu

Typ sterownika
ST 28 TECH
Zasilanie
230V/50Hz+/-10%
Pobór mocy
2 W
Temperatura otoczenia
od 10°C do 50°C
Obciążenie pompy C.O.
1 A
Obciążenie nadmuchu
1 A
Zakres pomiaru temp.
od 0°C do 85°C
Dokładność pomiaru
1°C
Zakres nastaw temperatur
od 45°C do 80°C
Wytrzymałość temp.czujnika
od -25°C do 100°C
Wkładka bezpiecznikowa
2,5 A
Wejście na regulator pokojowy
Tak
Okablowanie
kompletne
Czujnik kotła
ok. 92 cm
Czujnik C.W.U
ok. 2,2 m
Termik
ok. 95 cm
Nadmuch
ok. 55 cm
Pompa C.O.
ok. 1,55 m
Pompa C.W.U.
ok. 1,5 m
Kabel sieciowy
ok. 2,0 m
Gwarancja
24 miesiące

JEDEN ZESTAW PODWÓJNA KORZYŚĆ !                  KUP U NAS ZESTAW A ZAOSZCZĘDZISZ !

Szanowny kliencie kupiłeś kocioł, ale potrzebujesz jeszcze sterownik, pompę lub wentylator?
  My przedstawiamy Ci najlepsze i najoszczędniejsze rozwiązanie -  ZESTAW   

KORZYŚCI ZESTAWU DLA KLIENTA:

 • Cena zestawu niższa od   pojedynczych   produktów.
 • Oszczędność na kosztach wysyłki. 
 • Wysoka jakość produktów. 
 • Łatwy i szybki montaż.
 • Gwarancja 24 miesiące. 
STEROWNIK ST 28   TECH przeznaczony jest do wszystkich kotłów C.O. i steruje:
 • Pompą obiegu wody C.O.
 • Pompą Ciepłej Wody Użytkowej (C.W.U.)
 • Nadmuchem (z możliwością regulacji obrotów)
Do wyboru są cztery tryby pracy pomp: ogrzewanie domu, priorytet bojlera, pompy równoległe, tryb letni. Obudowa sterownika dostosowana jest do montażu na kotle.

WYPOSAŻENIE STEROWNIKA ST 28 TECH:

 • wyświetlacz LED
 • czujnik temperatury CO
 • zabezpieczenie temperaturowe (termik)
 • obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz niskie temperatury
DLACZEGO WARTO KUPIĆ STEROWNIK TECH?
 • Wykonane są z najwyższej klasy materiałów.Są bezawaryjne oraz trwałe.
 • Są szybkie w montażu i proste w obsłudze.
 • Używane są przez największe firmy kotlarskie m.in: STALMARK, TERMO-TECH, KOŁTON, DEFRO, ZĘBIEC, SAS, KAMEN, OSIEK, ŻYWIEC, RAKOCZY, ZGODA.
 • Dzięki zastosowaniu najnowszych technik do produkcji, sterowniki TECH są najczęściej kupowanymi sterownikami w Polsce!
 • Posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki którym są MAXYMALNIE bezpieczne!

WYŚWIETLACZ LCD:
Podczas normalnej pracy kotła na wyświetlaczu widoczne są informacje o aktualnej temperaturze kotła i temperaturze zadanej przez użytkownika.
Przy zmianach parametrów pracy kotła, pomp, wentylatora i innych funkcji informacje te są wyświetlane na wyświetlaczu LCD.

FUNKCJE REGULATORA:
Podczas normalnej pracy regulatora na wyświetlaczu LCD widoczna jest strona główna, na której wyświetlane są następujące informacje:
- Temperatura kotła
- Temperatura zadana
Ekran ten umożliwia szybką zmianę temperatury zadanej za pomocą klawiszy (plus i minus). Naciśnięcie przycisku opcje przenosi nas do podmenu.Aby powrócić do menu głównego wciskamy klawisz wyjście . Naciśnięcie tego samego klawisza ( wyjście, i przytrzymanie go) spowoduje wyświetlenie się ekranu informującego o załączeniu bądź wyłączeniu pompy C.W.U.

ROZPALANIE:
W tej funkcji można włączyć i wyłączyć wentylator podczas ciągłej pracy sterownika. Jeżeli kocioł osiągnął temperaturę wyższą niż 30°C, na wyświetlaczu zamiast rozpalania pojawia się komunikat Zał/Wył wentylator.Opcja ta jest dostępna po to, aby bezpiecznie obsługiwać kocioł.

PRACA RĘCZNA:
Dla wygody użytkownika, regulator został zaopatrzony w moduł Pracy Ręcznej. W funkcji tej, każdy element systemu (nadmuch, pompa C.O., pompa C.W.U, alarm) jest załączany i wyłączany niezależnie od pozostałych.

TEMPERATURA ZAŁĄCZENIA POMPY C.O I C.W.U.:
Opcja ta służy do ustawiania temperatury załączenia pompy C.O. jak i pompy C.W.U. (jest to temperatura mierzona na kotle). Poniżej nastawionej temperatury obie pompy nie pracują, powyżej temperatury zadanej obie pompy są załączone i pracują na przemian.

HISTEREZA C.W.U.:
Opcja ta służy do ustawienia histerezy temperatury zadanej na bojlerze. Jest to różnica pomiędzy temperaturą zadaną ( czyli żądaną na bojlerze) a temperaturą rzeczywistą (n.p. temperatura zadana ma wartość 55°C a histereza wynosi 5°C.) Po osiągnięciu temperatury zadanej, czyli 55°C pompa C.W.U. wyłącza się i powoduje załączenie się pompy C.O. Ponowne załączenie pompy C.W.U. nastąpi po obniżeniu się temperatury do 50°C.

HISTEREZA KOTŁA:
Opcja ta służy do ustawiania histerezy Temperatury zadanej. Jest to różnica pomiędzy temperaturą wejścia w cykl podtrzymania, a temperaturą powrotu do cyklu pracy (n.p. gdy temperatura zadana ma wartość 60°C, a histereza wynosi 3°C, przejście w cykl podtrzymania nastąpi po osiągnięciu temperatury 60°C, natomiast powrót do cyklu pracy nastąpi po obniżeniu się temperatury do 57°C.

SZYBKOŚĆ NADMUCHU:
Funkcja ta steruje szybkością pracy wentylatora. Zakres regulacji zawiera się w przedziale od 1 do 6, (można przyjąć że są to biegi wentylatora). Im wyższy bieg tym szybciej pracuje wentylator, gdzie 1 bieg to minimum prędkości wentylatora, a 6 bieg to maksimum pracy wentylatora.

AKTYWACJA POMPY C.W.U.-PRIORYTET BOJLERA:
Aktywowanie pompy C.W.U. (poprzez wybranie opcji ZAL), spowoduje przełączenie się regulatora w tryb priorytetu bojlera. W trybie tym załączona jest pompa bojlera (C.W.U.), aż do osiągnięcia ustawianej temperatury, po jej osiągnięciu pompa zostaje wyłączona i aktywuje się pompa obiegowa C.O. Funkcja priorytet C.W.U. polega najpierw na nagrzaniu ciepłej wody użytkowej a następnie ogrzaniu wody w kaloryferach.

REGULATOR POKOJOWY:
Do sterownika ST-28 można (w zależności od oprogramowania) dołączyć regulator pokojowy. Nadmuch, a w niektórych typach sterowników także pompa C.O., pracują do momentu osiągnięcia temperatury zadanej na regulatorze pokojowym.

FUNKCJA STAŁEJ POMPY C.O.
W tym trybie praca pomp zaczyna się równolegle powyżej ustawionej temperatury, pompa C.O. pracuje cały czas a pompa C.W.U. wyłącza się po osiągnięciu temperatury zadanej na bojlerze.

PRACA W PODTRZYMANIU:
Opcja ta służy do ustawiania czasu pracy nadmuchu w trakcie trwania podtrzymania.

PRZERWA W PODTRZYMANIU:
Opcja ta służy do ustawiania czasu przerwy w pracy nadmuchu w trakcie trwania podtrzymania.

FUNKCJA LETNIA:
Po aktywacji tej funkcji pompa C.O. zostaje wyłączona a pompa C.W.U. załącza się powyżej ustawionej temperatury, pompa C.U.W. pracuje cały czas. W funkcji letniej ustawia się tylko temperaturę zadaną na kotle który dogrzewa wodę w bojlerze.

JĘZYK:
(Opcja dostępna w niektórych wersjach programowych). W tej funkcji użytkownik może zmienić język programu.

USTAWIENIA FABRYCZNE:
Regulator jest wstępnie skonfigurowany do pracy. Należy go jednak dostosować do własnych potrzeb.W każdej chwili jest możliwy powrót do ustawień fabrycznych.

ZABEZPIECZENIA:
W celu zapewnienia maksymalnie bezpiecznej i bezawaryjnej pracy regulator posiada szereg zabezpieczeń. W przypadku alarmu załącza się sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.

1. AUTOMATYCZNA KONTROLA CZUJNIKA
W razie uszkodzenia czujnika temperatury C.O. i C.W.U. uaktywnia się alarm sygnalizując usterkę na wyświetlaczu. Wyłączany jest wtedy nadmuch.
2. ZABEZPIECZENIE TERMICZNE 
Jest to dodatkowy mini czujnik bimetaliczny (umiejscowiony przy czujniku pieca), odcinający zasilanie wentylatora w razie przekroczenia temperatury 85°C. Zapobiega to zagotowaniu się wody w instalacji.
3. ALARM TEMPERATURY
Sterownik posiada dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii czujnika bimetalicznego. Po przekroczeniu temperatury 85°C załączany jest alarm na wyświetlaczu.
4. ZABEZPIECZENIE ZAGOTOWANIA WODY W KOTLE
Zabezpieczenie to zapobiega wysokiej temperaturze kotła (tylko przy funkcji priorytet bojlera)
5. BEZPIECZNIK
Regulator posiada dwie wkładki topikowe rurkowe WT 2.5 A, zabezpieczającą instalację elektryczną.

Jeżeli poszukujesz sterownika do innego kotła REGULATOR ST-28 dzięki swemu oprogramowaniu może z powodzeniem współpracować z piecem każdego innego producenta.

WENTYLATOR KOTŁA RV 14 R z automatyczną przepustnicą powietrza.

PRZEZNACZENIE WENTYLATORA:
Wentylator RV 14 R przeznaczony jest do nadmuchiwania powietrza w kotłach C.O. oraz innych urządzeniach technologicznych. RV-14 R może pracować w temperaturze otoczenia od -15°C do 40°C. Silnik wentylatora posiada deklarację zgodności CE!

BUDOWA WENTYLATORA:
Obudowa wentylatora wykonana jest z blachy stalowej. Silnik umieszczony na zewnątrz obudowy zabezpieczony jest osłoną.Metalowy wirnik wentylatora mocowany jest bezpośrednio na wałku silnika.Kołnierz ssący jest również zabezpieczony osłoną uniemożliwiającą dotknięcie części ruchomych (turbiny).

GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE:
 • Sprzedaż produktów fabrycznie nowych.
 • Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!
 • 100% satysfakcji z zakupionego towaru!
 • Profesjonalne doradztwo techniczne!
 • 2 letnią gwarancję producenta

Galeria produktu:

Sklep internetowy Shoper.pl